קישור למשקיעים

בשיתוף

קבלת מימון ממשקיעים היא משימה לא פשוטה. 
לאתר משקיעים בישראל היא משימה קלה יחסית, לעניין אותם בהשקעה, זו כבר משימה הרבה יותר מורכבת. הדרך הטובה ביותר לחבר יזמים למשקיעים היא באמצעות היכרות אישית עם שני הצדדים.
משקיעים שונים אחד מן השני באופי, בסוג ההשקעה, בסכום ההשקעה, במקור הכסף שלהם, בשלבים בהם הם משקיעים, בסגמנטים בהם ישקיעו, במומחיות שלהם וברצון שלהם להשפיע על המיזם. 

לכן חשוב לאתר משקיעים בהתבסס על התאמה מלאה בין פרופיל המיזם למשקיע, להכין את היזמים לקראת הפגישה כולל ארגון החומר הנדרש. כשותף עסקי של Gold Venture Incubator, יש לנו גישה לרשת של משקיעים מקומיים ובינלאומיים ואנו מלווים יזמים בתהליך בדיקת הנאותות עד סגירת העסקה עם המשקיע.

טיפים ליזמים - המשקיעים

הכר את המשקיע

לפני שפונים למשקיעים, רצוי מאוד ללמוד עליהם ולא להפיץ את הפניה שלכם לכל משקיע שתמצאו. הכלל הראשון הוא לפנות למשקיע רק אם הוא משקיע בתחום שלכם. באופן טבעי, לכל משקיע את התחומים שהוא משקיע בהם ותחומים שהוא לא משקיע בהם. חפשו מידע על אותו משקיע ונסו לראות באילו מיזמים הוא השקיע והאם הם בתחום שלכם.הכלל השני הוא להבין איזה סוג של מיזמים המשקיע מחפש והאם אתם עומדים בקריטריונים. האם אילו מיזמי B2B, האם כולם נמצאים בשלב מסויים (שלב ה growth לדוגמא), האם כולם בעלי פוטנציאל לאקזיט מהיר? האם פונים לשוק מסוים?הכלל השלישי הוא לברר כמה שיותר פרטים על האדם שאליו אתם פונים, בין אם הוא המשקיע בעצמו ובין אם הוא מייצג אותו. נסו לברר האם הוא בכלל פעיל בשנתיים האחרונות, מהו "אני מאמין" שלו? האם יש מודל השקעה קבוע? את מי הוא מכיר? והכי חשוב, מה הוא יוכל לתרום לכם מעבר להשקעה עצמה?

יש לך מיזם מעניין, השאר פרטים ואשמח לעזור בקישור למשקיעים מתאימים

© 2017 by Ariel Rotem