סוגים של למידה

למידה היא תהליך של רכישה, הרחבה או שיפור של ידע, יכולת או מיומנות. ביזמות הלמידה היא קריטית לא רק בשלבים התחלתיים של המיזם אלא לכל אורך חיי המיזם. אני אתייחס לחמישה סוגים של למידה:

  1. למידה מתמדת של חומר חדש-  בכדי לעשות זאת, אנחנו צריכים לסגל לעצמינו שגרה של השתתפות בכנסים מקצועיים, קריאה קבועה של כתבות רלוונטיות, לשמוע הרצאות ולהיות פעילים בקבוצות מקצועיות ברשתות החברתיות. עלינו לפקוח עין ולהמשיך ללמוד על השינויים בשוק, מתחרים חדשים, צרכים חדשים של הלקוחות, רגולציה חדשה וכו'.

  2. למידה מטעויות או מהצלחות של אחרים- את זאת נוכל ללמוד אם נפגש עם יזמים סדרתיים, מנטורים ויועצים מומחים.

  3. למידה מטעויות או כשלונות שלנו – זוהי הלמידה מתוך הניסיון האישי שלנו. מה הצליח לנו יותר? במה נכשלנו ואיך לא נכשל שוב באותה נקודה? כי אין חכם כבעל ניסיון.

  4. למידה חוזרת – סביר להניח שמה שלמדנו בעבר, כבר פחות אקטואלי, וגם אם כן, הוא נשכח עם הזמן. לכן חשוב לשנן חומר רלוונטי וחשוב שנמצא כרגע על הפרק.

  5. למידה מהתנסות – למידה אקפטיבית יותר כאשר מיישמים אותה. לדוגמא: אם הכרנו כלי דיגיטלי חדש, חקרנו אותו וראינו כיצד הוא עובד בסרטונים, אך לא השתמשנו בו בפועל, משהו בלמידה תמיד יהיה חסר. ההתנסות שלנו היא בסופו של דבר יישום הלמידה, ולכן היא כה חשובה.

?כיצד למכור לארגונים גדולים

מכירה לארגונים היא משימה לא פשוטה, במיוחד אם אתה סטרטאפ שמחפש את הלקוחות הראשונים שלו. לארגון גדול, זמן ההטמעה של המוצר ואימון העובדים הוא קריטי ולכן רובם לא יבחרו במוצרים של סטרטאפים קטנים אלא במוצרי מדף קיימים המשווקים על ידי חברות גדולות.
מה ניתן לעשות בנושא:

  1. לפני שפונים לארגון גדול, מומלץ להתחיל בארגון קטן יחסית ואיתו לבצע את תהליך הוכחת התכנות POC)). הצלחתם איתו, מצויין, יש לכם כבר ממליץ ראשון. לא הצלחתם, כדאי לא לעבור הלאה. להמשיך איתו או עם ארגון בסדר גודל דומה, עד שיש לכם הוכחת היתכנות.

  2. לגבי זמן התהליך, קחו אוויר, יש צורך בהרבה סבלנות. ארגונים גדולים מורכבים משורה של מקבלי החלטות. נסו לאתר איש קשר רלוונטי בתוך הארגון, ומשם להתקדם.

  3. רצוי לשקול להציע את המוצר שלכם ללא תשלום לתקופת ניסיון.

  4. נסו לזהות מראש האם הארגון משתמש בתוכנה מתחרה. הדגישו את היתרון היחסי שלכם ודברו במונחים של תועלות: האם התוכנה שלכם היא נוח יותר לשימוש מהמתחרה? זולה יותר? אפקטיבית יותר?

 

© 2017 by Ariel Rotem