גיבוש רעיון לסטרטאפ

כל מיזם מתחיל מניצוץ של רעיון ראשוני ומדחף בלתי נמנע להוציא אותו לפועל. לעיתים קרובות, הרעיון אף נשמע לנו גאוני וחייבים "להכות בברזל כל עוד הוא חם", אך המציאות טומנת לנו סיכונים גדולים בתהליך .כמלווה יזמים, אני נתקל ברעיונות שונים ומקוריים כבר שנים רבות, ולפני שמתחילים להתקדם איתו, צריך להתקדם בשני הצעדים הראשונים:
א. בדיקת היתכנות ראשונית -  בה נבחן האם מהרעיון שלנו, ניתן להקים מיזם טכנולוגי.
ב. פיתוח הרעיון - הפיכת הרעיון הגולמי לרעיון מגובש מהפן העסקי והשיווקי. 

בדיקת היתכנות ראשונית, בשונה ממחקר שוק, הינה בדיקה מהירה, שנועדה לאשש או להפריך את הרעיון שלנו בצורה חלקית או מלאה. רעיונות מבוססים על השערות, וכדי שנוכל לבחון אותו, עלינו להבין מהם ההשערות שעליהם מבוסס הרעיון.
אנו משערים את הערך שניתן ללקוח, את ההכנסה הצפוייה ממנו, את קהל היעד הרלוונטי, את הפועלות שעלינו לנקוט, את העלויות הצפויות, את השותפים הצפויים להשתתף בתהליך ואת ערוצי השיווק וההפצה שלנו.
כדי לבדוק זאת, נחפש מחקרים שנעשו בעבר על הצרכים של הלקוחות הפוטנציאליים, וכן נבצע הערכה עד כמה חזק הביקוש, האם הוא קשיח, מהי הצעת הערך האמיתית שלנו והאם יהיו מוכנים לשלם עבור המוצר, מה גודל קהל היעד ומהו שווי השוק הפוטנציאלי. נבחן מספר מודלים עסקיים ועל פיהם מבצעים הערכת הכנסות מלקוח, בין אם זה צרכן או לקוח עסקי. 
ניתן ללמוד הרבה מאיתורם של מתחרים בתחום. ככל שנכיר ונלמד עליהם יותר, כך נדע לבדל את עצמינו ביחס אליהם, כאשר הבידול יוכל להתבטא בקהל יעד שונה, בערך שונה ללקוח (מחיר, איכות או חווית משתמש), במודל העסקי וביישום הטכנולוגי.
נקודה חשובה לא פחות, היא לבחון את עצמינו, ולראות האם יש לנו יתרון יחסי כלשהו על יזמים אחרים או אפילו חסרות אחרות. לדוגמא: האם יש לנו ידע מקיף בתחום, האם יש לנו קשרים מתאימים, ניסיון עבודה קודם וכו'.
ברמה ההוצאות, נבחן את מבנה ההוצאות של המיזם, את העלויות הקבועות ואת העלויות המשתנות ישירות הנובעות מכמות הלקוחות.

 

כאשר אנו רוצים לגבש ולפתח את הרעיון, אנחנו בוחנים את התוצרים שמצאנו בבדיקת ההיתכנות הראשונית, ומנסים לבחון אלטרנטיבות לשוק, לערך ללקוח, לחווית המשתמש, למודל העסקי, לטכנולוגיה, לשותפויות פוטנציאליות, לפעילויות בתחום השיווק ולעלויות הצפויות. 
סביר להניח שנמצא אלטרנטיבות טובות יותר בחלק מהמשתנים, וכך נוכל לגבש רעיון מדוייק יותר לקראת מחקר השוק המקיף.

טיפים ליזמים - הרעיון

גיבוש הרעיון

© 2017 by Ariel Rotem