מצגת משקיעים

מצגת משקיעים נועדה לפתוח דלת למיזם שמבקש מימון ממשקיעים. נהוג לבנות שני סוגים שונים של מצגות : האחת לשליחה במייל והשניה מצגת ל-Pitch. הראשונה, מפורטת יותר, מילולית יותר והשניה הרבה פחות. זאת משום שכאשר אנו מספרים על המיזם שלנו ומציגים אותו, המצגת לא נועדה לקריאה ממנה, אלא להשלמה ויזואלית של המסר שנרצה להעביר.

מצגת משקיעים היא למעשה הצגת הסיפור הוויזואלי של העסק, החל מהחזון, הצגת הבעיה והפתרון, השוק ואפשרות החדירה אליו, תיאור המוצר, המודל העסקי, התחרות, הצוות, אבני הדרך, והשימוש בכספי המשקיע.
את מצגת המשקיעים, רצוי להכין לאחר שהכנו את התוכנית העסקית. המצגת מציגה את עיקרי התוכנית באופן ויזואלי ברמת המקרו אך בכדי להגיע לרמת המקרו, יש להכין תוכנית מפורטת. תוכנית זאת אינה מופיעה במצגת המשקיעים, אך היא מכילה את התשובות לרוב השאלות הנפוצות שעליהם אנחנו נשאלים, בפגישתנו עם המשקיעים. 

מצגת משקיעים

 

עיצוב המצגת צריך להיות חלק מהשפה השיווקית של המותג שאנו בונים: הצבעים, הפונטים, הניסוח והפניה –  כולם חלק מאותה שפה. לכן מצגת צריכה להפנות רק לאחר השלמת התוכנית העסקית, שבה יש פירוט על התכנים שמועברים במצגת ועל התקשורת השיווקית שבה נשתמש בכדי לייצור ולבדל את המותג.

מנתונים שאספתי ומניסיוני, קרוב ל-90% מהמצגות הנשלחות למשקיעים אינן טובות מספיק, הן ברמת התוכן והן ברמת העיצוב.

ישנן כללים ברורים כיצד נראית מצגת טובה, ואם רק נפעל על פי אותם הכללים, נגדיל משמעותית את הסיכוי לגיוס הכסף.